Hlavní strana - CB Monitor - v'e o CB

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Expedice Mu'ketýr

Lokátor 1:    Lokátor 2:      


Lokátory Česka - Kohútka (JN99CH)


     Vrch Kohútka se nachází na hlavním hřebeni Javorníků v hraničním pásmu hor mezi Slovenskou a Českou republikou. Je zde rozcestí červené a žluté turistické značky vedoucí na všechny světové strany. V blízkosti vrcholu dále po hřebeni najdete lyžařský areál s horskými chatami Javorka a Kohútka, o kousek dál chatu Portáš s lyžařským vlekem.
     Autem se dostanete na Kohútku následovně: od Vsetína pojedete na Velké Karlovice, v Novém Hrozenkově odbočíte vpravo na Vranču. Na konci údolí je parkoviště, u kterého začíná nová cesta vedoucí až na Kohútku. Doprava po nové cestě je řízena kyvadlově, dbejte pokynů obsluhy. V zimním období jsou nutné sněhové řetězy, bez nich vám nebude výjezd umožňen. Druhý příjezd je ze Slovenské strany. Ze Vsetína pojedete směh Horní Lideč - Půchov, hraniční přechod Střelná. Dále do obce Lúky, zde odbočte vlevo do Lazů pod Makytou, dále Čertova a Kohútku.
     Pokud byste jeli vlakem, pak vystoupíte na stanici Nový Hrozenkov a dále autobusem (nebo půjdete po modré značce - 6 km) na točnu autobusu ve Vranči. Z Vranče - konečná cca 3 km po modré a pak žluté turistické značce na Kohútku.

Kohútka (JN99CH) - Lokátory Česka - CB Monitor

Kohútka (JN99CH) - Lokátory Česka - CB Monitor

Kohútka (JN99CH) - Lokátory Česka - CB Monitor

Kohútka (JN99CH) - mapa - Lokátory Česka - CB Monitor

Přečti si také:
Článek Tomáše mobil Roudnice o vysílání z Kohútky

            OK1SB            
©2019 CBMonitor.cz
CB Monitor neodpovídá za škody způsobené použitím zde zveřejněných návodů na jakoukoliv úpravu radiostanic.